هلال احمر خدمتگزار مردم
دوشنبه 24 اسفند‌ماه سال 1388
رییس سازمان امداد و نجات کشور اعلام کرد:
استقرار 6 هزار امدادگر در پایگاههای هلال احمر
جام جم آنلاین: رییس سازمان امداد و نجات
جمعیت هلال احمر کشور گفت: در نوروز سال آینده شش هزار امدادگر این سازمان با استقرار در 600 پایگاه امداد و نجات به هموطنانمان خدمات رسانی می کنند.
به گزارش ایرنا، دکتر "احمد اسفندیاری" روز جمعه در همایش امدادگران شرکت کننده در طرح نوروزی سال 89 قزوین افزود: هم اکنون دومیلیون نفر در کشور عضو جمعیت هلال احمر کشور هستند که از این تعداد 170 هزار نفر امداد گر متخصص و دوره دیده می باشند.

وی اظهار داشت: امدادگری شغل نیست بکله صفت است و جنبه های معنوی آن بر بعدهای دیگر ارجحیت دارد.
این مسوول پیشگیری از وقوع حوادث را از وظایف امدادگران برشمرد و خاطرنشان ساخت: امدادگران ضمن خدمات رسانی با توصیه های ایمنی به مسافران زمینه کاهش تلفات و خسارات را برای هموطنانمان فراهم کنند.

اسفندیاری گفت: بخش زیادی از توصیه های ایمنی از سوی امدادگران باید با روی گشاده و گفتگوی دوستانه به مسافران و مخاطبان منتقل شود.

وی از اجرای طرح جدید در نوروز سال آینده خبر داد و افزود: بر اساس این طرح هر داوطلب و امدادگر جمعیت هلال احمر که قصد سفر دارد به شرطی که آموزش و دوره های امداد رسانی را فراگرفته باشد به وی جعبه کمکهای اولیه تحویل تا در طول سفر در صورت بروز حادثه امداد رسانی کند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور تاکید کرد: امداد رسانی فرآیند تخصصی است که باید با رعایت اصول و قواعد نجات با حضور موثر امدادگران انجام شود.

این مسوول با بیان اینکه در نوروز سال گذشته 180 هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر ایران اسکان اضطراری یافتند، اظهار امیدواری کرد، همه پایگاههای امدادی و جاده ای به ست های هیدرولیکی تجیهز شود و آمبولانس بالای 10 سال ساخت را نیز در مجموعه امدادرسانی نداشته باشیم.

وی امدادرسانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در زلزله اخیر کشور هاییتی و کمک رسانی به مردم محاصره شده غزه را از اقدامات این جمعیت دانست و گفت: این خدمات بشردوستانه افتخاری دیگر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

اسفندیاری در پایان جمعیت هلال احمر را واسطه خیر ارزیابی کرد و گفت: اعضای این جمعیت باید با گشاده رویی و تفکر بسیجی همانند امدادگران هشت سال دفاع مقدس تنهابه فکر کمک رسانی باشند.